Designér

deFORM

Česko

deFORM je české designové studio pod vedením Jakuba Pollága a Václava Mlynáře. Ti se věnují nejen designu nábytku a produktovému designu, ale také návrhům interiérů, uměleckých expozic nebo kreativní reklamě.

Jakub Pollág, původem z Bratislavy, a Václav Mlynář, pocházející z Prahy, se potkali na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, následně také na londýnské Royal College of Art. K založení vlastního studia je svedl společný cíl zúčastnit se Designbloku. Roku 2011 tak vzniklo studio deFORM, značka, pod kterou na výstavě designu představili svou expozici. Název studia odkazuje k fascinaci proměnami, formováním a deformováním tvaru skla – materiálu, který se stal jednou z domén kreativního dua. 

V roce 2017 vstoupilo studio deFORM do role uměleckého vedení české sklářské značky Bomma. V jejím portfoliu můžete obdivovat například závěsné lampy Orbital, za jejichž návrhem taktéž nestojí nikdo jiný než Pollág s Mlynářem. 

Spolupracovali také se značkami jako Heineken, Botas nebo Nike. Svůj smysl pro design tak designéři vtiskli desítkám produktů i kampaní, za něž obdrželi mnoho prestižních ocenění, včetně ceny Czech Grand Design. 
 

Více se o studiu deFORM dozvíte na stránkách studiodeform.com

Ste zo Slovenska? Prejdite na deFORM
Shopping from the EU? Switch to deFORM

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít