Designér

Jaime Hayon

Španělsko

Španělský designér Jaime Hayon se narodil v Madridu v roce 1974. Jeho umělecká vize byla poprvé plně odhalena v instalacích „Středomořského digitálního baroka“ a „Mon Cirque“. Tyto sbírky postavily Jaime Hayona do popředí nové designérské vlny, která smazala hranice mezi uměním, výzdobou a designem.

Jako mladý pronikl do skateboardové kultury a mezi grafitti umělce. Tyto vlivy jsou v jeho práci patrné stále. Po studiích v Madridu a Paříži začal pracovat se známým tvůrvcem obrazů Olivierem Toscanim.

V roce 2001 založil Hayon Studio a od té doby pracuje pro řadu významných klientů, jako jsou například ​​firmy Fritz Hansen, nebo &Tradition. Realizoval také kompletní interiéry pro významné hotely, restaurace, muzea a prodejny po celém světě. Tvůrčí základna Hayon Studio je ve španělské Valencii, s kancelářemi v Barceloně a italském Trevisu.

Práce Jamie Hayona se pravidelně objevují v nejprestižnějších uměleckých a designových publikacích po celém světě. Získal řadu ocenění, včetně několika ocenění Elle Decoration International Design Awards, které byly zařazeny do časopisu Wallpaper Magazine v jeho „Top 100“ seznamu. Jamie Hayon byl zde označen za jednoho z nejvlivnějších designérů posledního desetiletí.

Na stránkách DesignVille si vyberete třeba z několika typů židlí Elefy od značky &Tradition. I do nich se otiskla pověstná Hayonova hravost. Židle jsou, jak už název napovídá, inspirovány slony. Skořepina sedáku má připomínat jejich velké uši.

V portfoliu designéra najdete také kolekci křesel Fri a Ro od Fritz Hansen. Jejich tvarováním připomínají skoro sochařské dílo, zároveň jsou velmi pohodlná a přívětivá. K dostání jsou v několika barvách s různými podnožemi. Vhodným doplňkem jsou také podnožky Ro. Dalším neopomenutelným kusem jsou konferenční stolky Mezcla, které v sobě kloubí hned několik materiálů.

Více na hayonstudio.com

Produkty od Jaime Hayon

Stránka 1 ze 2 1 2

Ste zo Slovenska? Prejdite na Jaime Hayon
Shopping from the EU? Switch to Jaime Hayon

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít