Fritz Hansen

Dánsko

Značka Fritz Hansen známá také jako Republic of Fritz Hansen se skandinávskému designu věnuje od roku 1872, kdy byla založena v Dánsku. Patří tak k jedné z nejstarších značek v portfoliu DesignVille.

Dánská designová stálice je známá především díky nespočtu ikon, které jsou s postupujícími lety navíc stále více žádané. Patří k nim třeba ve světe designu velmi zvučné návrhy velikána Arne Jacobsena jakými jsou křesla Egg nebo Swan, podobně jako jeho kolekce židlí Ant, Series 7 nebo Grand Prix.

Opomenout bychom neměli ani křesla z kolekce PK, které navrhl Poul Kjærholm, či lampy Concert od Jørna Utzona. 

Kromě lety prověřených modernistických kousků se značka věnuje také spolupráci se současnými tvůrci. Tím je například talentovaný Španěl Jaime Hayon, který navrhl kolekce sedacího nábytku Fri a Ro nebo Favn.  

Že je portfolio Fritz Hansen opravdu široce rozkročené, dokazuje také akvizicemi jiných značek. Pokud jste znali například produkty Lightyears, jako jsou svítidla Caravaggio nebo Orient, od roku 2015 je značka součástí Fritz Hansen.

Oblíbeným artiklem je také ikonická série Kaiser Idell, kterou navrhl německý designér Christian Dell. Nechal se přitom inspirovat stylem typickým pro uměleckou školu Bauhaus, kde vedl kovozpracovatelskou dílnu. 

Více na fritzhansen.com.

Produkty značky Fritz Hansen

Stránka 1 z 7 1 2 3 7

Ste zo Slovenska? Prejdite na Fritz Hansen
Shopping from the EU? Switch to Fritz Hansen

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít