Brokis

Česko

Značka Brokis je synonymem špičkové kvality a vytříbeného designu svítidel. Obojího dosahuje díky umu sklářského řemesla, pro které je ostatně Česko známé.

Značku Brokis založil Jan Rabell v roce 2006. Kořeny výroby Brokis se ale datují bezmála dvě století zpět do historie, stojí totiž na základech sklárny Janštejn založené počátkem 19. století. Skvělá technologická znalost značce umožňuje experimentovat a být inovátorem v oboru. V designově smělých produktech se potkává ručně foukané sklo také s dalšími materiály, jako je dřevo nebo ručně lisovaný kov. 

Produkty Brokis mají na svědomí přední designéři české i zahraniční scény. Mezi zvučnými jmény se objevuje například Lucie Koldová, Vrtiška a Žák, Boris Klimek, Dan Yeffet a další. 

Právě Lucie Koldová a Dan Yeffet vytvořili kolekci Shadows, která je plná svítidel nadčasových tvarů se sofistikovaně ukrytým zdrojem světla v precizně opracovaném dřevě. Tento detail dává vyznít čistým konturám ručně foukaného stínidla. Na podobném principu je postavená i kolekce Orbis, která láká dokonalými geometrickýi proporcemi a důmyslnou hrou se světlem. Dechberoucí svítidla najdete také v rozmanité kolekci Ivy, při jejímž vytváření ruku Lucie Koldové vedla inspirace přírodou. Kolekce precizně zpracovaných svítidel přímo vybízí k vytváření krásných světelných kompozic.

Více na www.brokis.cz

Produkty značky Brokis

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Ste zo Slovenska? Prejdite na Brokis
Shopping from the EU? Switch to Brokis

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít