GUBI

Dánsko

GUBI založili v Dánsku roku 1967 Gubi Olsen a jeho manželka Lisbeth. Hlavní filozofií značky GUBI je znovuobjevování ztracených ikon designu a zároveň vytváření ikon budoucích. V GUBI se klade důraz zejména na estetiku, inovaci, funkčnost a kvalitu.

Rodinnou firmu převzal Jacob Gubi Olsen, který tak pokračuje v tradici a převádí vizi svých rodičů do kontextu současnosti. Což souzní také s celkovou myšlenkou značky, kterou je snaha vyvíjet se kupředu za pomocí intuice. Ta zajistí, že jejich design bude stále aktuální, zároveň bude ale vycházet z odkazu ikonických kousků.

V portfoliu GUBI najdeme mnoho nadčasových kousků světového designu z 30., 40., 50. a 60. let 20. století. Za všechny jmenujme kolekci svítidel Bestlite z roku 1930, které navrhl britský designér Robert Dudley Best (lampu Bestlite měl ve své kanceláři Winston Churchill), lampy Gräshoppa designérky Grety M. Grossmann z roku 1947 a ikonické zrcadlo Adnet Circulaire designéra Jacquese Adneta z roku 1950.

Zároveň však GUBI spolupracuje s talentovanými současnými designéry, jako je například dánské duo Komplot Design, proslavené kolekcí židlí GUBI, nebo designér Oliver Schick, který pro GUBI navrhl kolekci lamp Ronde.

V portfoliu DesignVille najdete také lampy Multi-Lite, které navrhl v sedmdesátých letech designer Louis Weisdorf. Svítidlo je dokonalým zástupcem zlaté éry dánského designu.

GUBI sídlí v dánské Kodani, kde také najdeme showroom o rozloze 2000 m2. Firmu v současnosti vedou synové Jacob a Sebastian.

Více na gubi.com.

Produkty značky GUBI

Stránka 1 z 7 1 2 3 7

Ste zo Slovenska? Prejdite na GUBI
Shopping from the EU? Switch to GUBI

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít