Designér

Theresa Rand

Dánsko

Theresa Rand (rozená Theresa Arns) je dánská designérka působící v Kodani. Věnuje se zejména návrhům bytových doplňků, nábytku a dalším projektům spojeným s interiérovým designem.

Vzdělání získala Theresa Rand nejprve v oblasti studia jazyků. Na to však navázala studiem architektury na Peter Behrens School of Architecture v německém Düsseldorfu a dánské Royal Academy of Arts, kde získala magisterský titul. Už v průběhu svých studií sbírala cenné zkušenosti při práci s předními designovými studii, jako jsou Norm Architects a Space Copenhagen. Právě v té době vznikly také první návrhy pro značku Menu, se kterou designérka doposud spolupracuje. 

Designové kousky, jako jsou vázy Échasse, poukazují na záměr vytvářet nejen funkční předměty, ale takové, které budou dokreslovat hřejivou atmosféru domova. Designérka proto tvoří velmi intuitivně s vědomím, že nábytek a doplňky ovlivňují prostor, ve kterém žijeme. Vybírá z přírodních a trvanlivých materiálů, které navzájem kombinuje. Oblibu v kovových prvcích ilustrují nejen zmíněná kolekce elegantních váz, ale také praktické stolky Turning Table od Menu.
 

Ste zo Slovenska? Prejdite na Theresa Rand
Shopping from the EU? Switch to Theresa Rand

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít