Designér

Barber & Osgerby

Spojené království

Barber Osgerby je londýnské studio nesoucí jméno dvou designérů Edwarda Barbera a Jaye Osgerbyho. Zaměřuje se především na nábytek a svítidla, občas ale zabrousí i do jiných odvětví. Návrháři byli spolužáky na londýnské Royal College of Art, kde jejich spolupráce vznikla.

Oba se narodili roku 1969 a oba pochází z Velké Británie. V roce 1996 založilo duo designérů studio, které nese jejich jména. Studio Barber Osgerby se za tu dobu podílelo na navrhování kolekcí pro značky jako jsou Vitra, Swarovski, B&B Italia a Isokon, navrhli také pochodeň pro Olympijské hry v roce 2012. 

Jejich práce mohou zájemci navštívit v Metropolitním muzeu v New Yorku, v Art Institutut v Chicagu nebo v několika londýnských muzeích. Mezi jejich nejznámější návrhy patří židle Tip Ton, které jsou navrženy tak, aby na nich lidé mohli sedět ve dvou polohách. Kromě klasického sezení tedy židle umožní i mírný náklon dopředu, což podle tvůrců prospívá páteři, krevnímu oběhu a tím působí příznivě také na koncentraci.

Dalším oblíbeným kouskem jsou variabilní pohovky Mariposa. Kolekci pojmenovali podle motýlů, které pohovky také připomínají. Stejně jako motýlí křídla, i jejich opěradla se různě sklápí. Kromě běžného sezení na nich tak můžete sedět také přímo proti sobě bez ztráty pohodlí. Skvělým doplňkem jim bude také ladící Otoman Mariposa.

Ste zo Slovenska? Prejdite na Barber Osgerby
Shopping from the EU? Switch to Barber Osgerby

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít