Designér

Cecilie Manz

Dánsko

Cecilie Manz (*1972) patří mezi mladou vlnu dánských designérů, jejíž práce s nábytkem, svítidly, keramikou a sklem je velmi populární, uznávaná a oceňovaná veřejností i odborníky.

Po absolvování na Danmarks Designskole v roce 1997 a následném studiu na University of Art and Design v Helsinkách založila Cecilie Manz v roce 1998 v Kodani své vlastní studio. Zde navrhuje nábytek, sklo, svítidla a další produkty, zejména pro domácnost.

Ke své práci říká: „všechny své práce vnímám jako fragmenty jednoho velkého, pokračujícího příběhu, kde jsou projekty často spojeny nebo propojeny pokud jde o jejich myšlenku, materiály a estetiku, napříč časem a funkcí. Moje práce se vždy točila kolem jednoduchosti a tvůrčího procesu směrem k čistému, esteticky hodnotnému objektu.“

Na DesignVille můžete od Cecilie Manz najít zejména slavná svítidla Caravaggio, navržená původně pro Lightyears, nyní Fritz Hansen a také svítidla Mingus. Dále můžeme jmenovat její práci pro Muuto: elegantní stolky Airy, nebo police Compile.

Tvorba Cecilie Manz je vystavována po celém světe. Například Issey Miyake Design Studio Gallery v Tokiu, Vitra Museum v Basileji, The Third design For Architecture Symposium, Alvar Aalto Academy ve Finsku, Danish Museum of Art and Design a mnoho dalších.

Mezi klienty Cecilie Manz patří tak významné firmy jako Fritz Hansen, Fredericia, Lightyears,  Muuto, Georg Jensen, B&O, Iittala a další.

Za svou práci získala řadu ocenění: například Čestnou cenu E. Kold Christensena, Finn Juhls Architectural Prize, Kunstpreis Berlin, cena Bruna Mathssona, cena korunního prince Crown Prince Couples Cultural Award, IF Award, Red Dot Award a Danish Design Prize. Byla také jmenována designérem roku 2018 na pařížském veletrhu Maison&Objet.

Více na ceciliemanz.com

Produkty od Cecilie Manz

Stránka 1 ze 2 1 2

Ste zo Slovenska? Prejdite na Cecilie Manz
Shopping from the EU? Switch to Cecilie Manz

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít