Designér

Olgoj Chorchoj

Česko

České designové studio s názvem Olgoj Chorchoj založili v roce 1990 spolužáci Michal Froněk a Jan Němeček. Od samého začátku se studio vyznačovalo širokou škálou projektů, od svítidel po nábytek a architektonické realizace.

Studio, za nímž stojí dvojice Froněk a Němeček, je charakteristické především technologickou čitelností a důrazem na vyznění materiálu. Spolupráce, která vznikla v autě po cestě na workshop Vitra Design Musea, se přelila především do odvětví průmyslového a interiérového designu. V současné době dvojice také vede ateliér designu na VŠUP v Praze.

Na stránkách DesignVille je najdete především u produktů od české sklářské značky Bomma. Navrhli pro ni například kolekci foukaných svítidel Tim, která vznikla u příležitosti výstavy Tima Burtona v Praze. Lampy tvaru kapky dosahující maximálních možných rozměrů foukaných svítidel. Tím se staly jedinečnými svého druhu na světě.

Na kolekci Tim studio navázalo lampami Disc. Jejich oblý tvar vyjadřuje tajemnost objektů, které obíhají ve vesmíru. Lampy Disc z foukaného skla jsou na rozdíl od svítidel Tim foukaná do formy.

Více na www.olgojchorchoj.cz

Ste zo Slovenska? Prejdite na Olgoj Chorchoj
Shopping from the EU? Switch to Olgoy Khorchoj

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít