Designér

Verner Panton

Dánsko

Verner Panton (13. 2. 1926 – 5. 9. 1998) je považován za jednoho z nejvlivnějších interiérových designérů a návrhářů nábytku 20. století. Verner Panton během své kariéry vytvořil řadu inovativních, hravých a futuristických návrhů.

Verner Panton pracoval s řadou materiálů, nejčastěji s plastem, a rád experimentoval s barvami. V jeho návrzích se odráží styl 60. let, který na konci 20. století znovu získal na oblibě. Některé firmy (např. Vitra nebo &Tradition) tak dodnes kousky slavného designéra prodávají.

K produktovému designu přivedl Vernera Pantona architekt a spisovatel Pøul Henningsen, když se setkali na the Royal Academy of Arts. Stejně tak důležitá byla pro Pantona spolupráce s Arne Jacobsenem, kterému asistoval v letech 1950–1952 při návrzích dnes proslulých nábytkových kusů, jako je například Ant Chair.

Sám Panton tvrdil, že se od Arne Jacobsena naučil více než od kohokoli jiného. Podobně jako on se vyprofiloval jako designér vizionář – mimo jiné vytvořil třeba první nafukovací nábytek.

Na DesignVille můžete od Vernera Pantona zakoupit například slavné lampy Flowerpot nebo svítidla Topan, obojí vyrábí značka &Tradition.

Více na: VernerPanton.com

Produkty od Verner Panton

Stránka 1 ze 3 1 2 3

Ste zo Slovenska? Prejdite na Verner Panton
Shopping from the EU? Switch to Verner Panton

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít