Designér

Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

Dánsko

Spolupráce dvou předních designérů značky Norr11 vznikla v roce 2007, kdy jako obchodní partneři založili studio KR. V jejich práci hraje prim důraz na každodenní život. Navrhují produkty, které do něj přispívají jednoduchostí a praktičností, zároveň si ale zachovávají jedinečnost a příjemnost skandinávské estetiky, jež občas promísí s jinými vlivy.

Původem dánský designér Rune Krøjgaard (vlevo) se narodil roku 1980. Jeho návrhy jsou charakteristické jednoduchostí organických linií, kterými je fascinován, a velmi nenápadnými odkazy k současným trendům. Především těm východním, které jej okouzlily na jeho četných cestách po Asii. Design z jeho pera i díky tomu pamatuje na zalíbení oka i pohodlí těla. Což ostatně souzní také s filosofií skandinávského designu.

Knut Bendik Humelvik (vpravo) se narodil roku 1984 v Norsku. Fascinuje jej dynamika. Při vytváření originálních designů se nechává vést možnostmi tvaru vzhledem k vlastnostem materiálu. Poté nechává tvarosloví očištěné o rušivé prvky vyniknout v jeho ryzí podobě. Se zaměřením na funkci a komfort se snaží podobně jako Rune o spojení světových trendů a skandinávské tradice.

Produkty od Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

Stránka 1 ze 2 1 2

Ste zo Slovenska? Prejdite na Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik
Shopping from the EU? Switch to Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít