Designér

Jens Kajus & Claus Jakobsen

Dánsko

Zakladatelé a designéři značky Million Jens Kajus a Claus Jakobsen se znají už od dětství. Jejich pracovní cesty šly ale dlouhou dobu jinými směry, definitivně se zkřížily až v roce 2015 při zakládání značky nábytku. Potkali se třeba také při studiích na Královské dánské akademii.

Duo designérů založilo studio Million se záměrem tvořit ikonické produkty z kvalitních materiálů, které vyniknou a budou se i lehce kombinovat s dalšími nadčasovými kusy. Oba dva totiž respektují velikány tradice skandinávského designu, jejichž návrhy žijí dodnes. Přišli tedy s myšlenkou se pomocí produktů značky Million zařadit mezi ně. Odtud vzešel i název značky – vyjadřuje velké množství kombinací v jednotlivých interiérech.

Všechen nábytek a lampy, které designéři Kajus a Jakobsen navrhnou, vyrábí v Dánsku nebo jižním Švédsku. Potrpí si na specifické požadavky a dotahování práce do konce, rádi se tak o výsledcích přesvědčí. Proto se také při své tvorbě zaměřují na kvalitu, namísto kvantity.

S úctou k historii vytvořili třeba kolekci stolů Mies, která se opírá o filosofii funkcionalismu a odkazu Ludwiga Miese van der Rohe. Dalším příkladem jejich designu a estetiky jsou stoličky a lavice Arise nebo lampy z kolekce Voyage.

Více na millioncph.com.

Ste zo Slovenska? Prejdite na Jens Kajus & Claus Jakobsen
Shopping from the EU? Switch to Jens Kajus & Claus Jakobsen

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít