Million

Dánsko

Původem kodaňská značka Million vznikla propojením tradice skandinávského designu a myšlenek funkcionalismu. V roce 2015 ji založili Jens Kajus a Claus Jakobsen se záměrem tvořit ikonické kusy z vysoce kvalitních materiálů za použití precizního řemesla.

Filosofie značky Million sice vychází především ze severské tradice, rozpoznatelný je také vliv Německa počátku dvacátého století či amerických architektů. Jméno Million vychází z nespočtu možností, jak lze nábytek kombinovat.

Raději než oddělené kolekce se snaží autoři značky představovat jednotlivé kusy tak, aby sice ladily ke zbytku portfolia, ale i k dalším ikonami ověnčeným značkám. Umožní tak interiéru vtisknout osobitý styl. Síla kolekce podle představitelů značky Million spočívá v tom, že všechny výrobky dobře fungují spolu s historickým, klasickým nebo moderním nábytkem.

Nábytek a lampy z portfolia značky jsou formovány především modernismem a skandinávským humanismem. Souzní s heslem fukncionalismu, že forma následuje funkci. V portfoliu DesignVille najdete třeba stoly Mies, které jsou poctou práce světoznámého architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Více na Millioncph.com

Ste zo Slovenska? Prejdite na Million
Shopping from the EU? Switch to Million

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít