Designér

Thau & Kallio

Dánsko

Sdílená fascinace materiály a různými postupy jejich zpracování vedla ke spolupráci designéru Jakoba Thau a Sami Kallia. Společně revidují různé skandinávské přístupy a používají je neotřelým způsobem.

Sami Kallio původem z Finska vyrostl ve Švédsku, kde vystudoval Gothenburg School of Design and Crafts. Své hluboké porozumění dřevu pojí s uměleckými zpracováními a moderními metodami. Stejně, tedy ze současné perspektivy, nazírá i na design.

Jakob Thau se narodil ve Švédsku a vyrůstal v Dánsku. Vystudoval Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Design. Věří v nadčasovost jako cestu k tvorbě designu, který bude možné snadno pochopit a milovat po desetiletí. Mezi technikami ve středu jeho zájmu je také zpracování dřeva a možnosti, jak tyto postupy rozvíjet.

Společným počinem je třeba kolekce Betty od &Tradition, pojmenovaná podle divadla Betty Nansen v Kodani. Na rozdíl od něj se ale design sedacího nábytku nenechal uzavřít mezi čtyřmi stěnami, naopak, myslí na potřeby prostoru nezávisle na jeho účelu.

Produkty od Thau & Kallio

Ste zo Slovenska? Prejdite na Thau & Kallio
Shopping from the EU? Switch to Thau & Kallio

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít