Designér

Hee Welling

Dánsko

Hee Welling, narozen roku 1974 je úspěšný dánský designer a držitel několika významných ocenění.

Hee Welling si své první studio otevřel v Kodani v roce 2003. Obdržel několik ocenění, mimo jiné i Bo Bedre Award, Good Design Award a byl dvakrát nominovaný na dánského designera roku 2013 i 2014.

Otec Hee Wellinga byl truhlář a jeho láska k designu se tak začala formovat již v dětství. Studoval na Univerzitě umění a designu v Helsinkách a poté pokračoval na dánské Královské akademii výtvarného umění, kde získal svůj magisterský titul.

Ke svým návrhům přistupuje s myšlenkou vytvářet technicky vyspělé produkty, které mohou oslovit široké publikum. Jeho práce jsou charakteristické citlivě zvolenými proporcemi a elegantní jednoduchou estetikou.

Jeho nábytek našel místo v australském parlamentu, v budově opery v Oslu, hlavní kanceláři společnosti Amazon nebo v budově dánského parlamentu. Mezi jeho nejznámější práce patří rozsáhlá řada židlí AAC pro značku HAY, která zahrnuje i křesla a barové stoličky. Oblibě se těší i kolekce minimalistického zahradního nábytku Hee. Na stránkách DesignVille najdete také rozkládací jídelní stoly Patch pro &Tradition.

Produkty od Hee Welling

Stránka 1 z 13 1 2 3 13

Ste zo Slovenska? Prejdite na Hee Welling
Shopping from the EU? Switch to Hee Welling

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít