Designér

Lex Pott

Nizozemsko

Lex Pott je současný designér působící v Amsterdamu. Ať už vytváří objekty spíše umělecké povahy, nebo čistě funkční předměty, svou práci zakládá na výběru odolných materiálů – dřeva, kovu a kamene.

Své vlastní studio založil Lex Pott v roce 2009. Jeho tvorba už tehdy měla jasný směr. Předmětem jeho závěrečného projektu, kterým ve stejném roce ukončil studium na Design Academy Eindhoven, byly dřevěné police a rozměrný stolek z kamene. Tyto materiály spolu s kovem nadále zůstávají v centru jeho tvorby, která je specifická hledáním jejich nejrůznějších vlastností a limitů. 

V roce 2013 započal Pott dlouhodobou spolupráci s dánskou značkou HAY. Pro značku navrhl mimo jiné kolekci hliníkových táců Perforated Tray, typických jednoduchým tvarem a texturou, kterou materiálu dodávají drobné dírky. Z dalších úspěšných partnerství můžeme zmínit například práci pro další dánskou značku, &Tradition.

Hrou s materiály a kombinováním designu s uměním vznikají pod rukami holandského designéra předměty z řad nábytku, dekorací, textilií i funkčních doplňků pro domácnost. 
 

Produkty od Lex Pott

Ste zo Slovenska? Prejdite na Lex Pott
Shopping from the EU? Switch to Lex Pott

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít