Designér

Jan Plecháč & Henry Wielgus

Česko

Jan Plecháč a Henry Wielgus je dvojice českých designérů. Poznali se během studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové – VŠUP, kde také poprvé spolupracovali. V roce 2011 pak založili společné design studio.

Studio Jan Plecháč a Henry Wielgus si rychle získalo věhlas díky mnoha mezinárodním výstavám a oceněním, jako jsou například ceny Czech Grand Design nebo Elle Deco International Design Award.

Pro dánskou firmu Menu navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus variabilní policový systém Stick System. Měli přitom na paměti potřeby mladých lidí, kteří si tvar i velikost policového systému snadno přizpůsobí podle svých představ. Kladli přitom důraz především na detaily. 

V jejich portfoliu najdete také svítidla Lantern, která navrhli pro značku Bomma. Světla z této kolekce se opírají o předlohu tradičních papírových lampionů. Designérské duo ale papír vyměnilo za sklo. A to hned v několika variantách, jako čiré, bílé nebo kouřové. 

Plodná spolupráce dua Plecháč Wielgus trvala do roku 2019, od kdy začínají působit samostatně. Jan Plecháč se kromě vlastní tvorby stal art directorem značky Moser.

Více na www.janandhenry.com

Produkty od Jan Plecháč & Henry Wielgus

Ste zo Slovenska? Prejdite na Jan Plecháč & Henry Wielgus
Shopping from the EU? Switch to Jan Plecháč & Henry Wielgus

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít