Designér

Claesson Koivisto Rune

Švédsko

Designéry Mårten Claesson, Eero Koivisto and Ola Rune spojila sdílená touha vytvářet prostory a objekty v dokonalém souznění. Společně tak v hlavním švédském městě v roce 1995 založili designové studio nesoucí jejich jména: Claesson Koivisto Rune.

Trojice, která se poprvé setkala při studiu na stockholmské University College of Arts, se v počátcích své spolupráce soustředila na architekturu. Postupně se však studio Claesson Koivisto Rune stalo celosvětově uznávanou, multidisciplinární kanceláří se stejným důrazem jak na architekturu, tak design. Svítidla, textilie, nábytek, nebo také hotely, obchody, kancelářské a výstavní prostory i domovy – to vše se řadí mezi oblasti, v nichž švédské studio vyniká.


Designéři vytvořili produkty pro více než 80 značek, mimo jiné také ty z portfolia DesignVille: Iittala, Muuto nebo Engblad & Co. V nabídce najdete závěsné lampy Fluid z opálového skla od Muuto. 


Zpočátku bylo studio spojováno především se severským minimalismem. Popsat však práci Claesson Koivisto Rune dnes, není tak jednoduché. Styl designérů se neustále vyvíjí, jak sami tvrdí „bez jasného směru“. Přesto je jejich práce konzistentní. Pozorovat v ní můžeme vlivy takových velikánů architektury a designu, jako jsou Arne Jacobsen nebo Alvar Aalto. 

Claesson Koivisto Rune bylo první švédskou architektonickou společností, která měla příležitost vystavovat na Benátském bienále v roce 2004. Na svém kontu má také mnoho prestižních ocenění.

Více se dozvíte na stránkách claessonkoivistorune.se.

Ste zo Slovenska? Prejdite na Claesson Koivisto Rune
Shopping from the EU? Switch to Claesson Koivisto Rune

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít