Designér

Lars Tornøe

Norsko

Lars Tornøe je současný norský designér spolupracující mimo jiné s dánskou značkou Muuto, pro kterou navrhl úspěšnou řadu věšáků The Dots.

Narozen v Düsseldorfu, prožil Lars Tornøe část dětství v Německu, později se s rodiči přestěhoval do Norska. Tam také studoval design na Bergen Academy of Art and Design. Počátky kariéry norského designéra charakterizují spolupráce s dalšími tvůrci, zmínit můžeme například úspěch dua Tveit & Tornøe. Později se Tornøe vydal cestou samostatné tvorby a založil vlastní designérské studio.

Studio Lars Tornøe působí na poli designu nábytku a dalších spřízněných designových produktů. S důležitostí osobitého výrazu, který musí dle designéra každý z návrhů obsahovat, vytváří předměty, které mnohdy umožňují vícero využití a ponechávají tak prostor pro kreativitu. Kolekce vytvořená ve spolupráci se značkou Muuto je toho dokonalým příkladem. The Dots mohou plnit funkci věšáků, úchytek nebo vytvořit čistě dekorativní uskupení.

Uznání si norský designér získal po celém světě. Pyšnit se může také několika oceněními jako Norwegian Designer of the Year nebo Award for Design Excellence.

Více na www.larstornoe.com.

Produkty od Lars Tornøe

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Ste zo Slovenska? Prejdite na Lars Tornøe

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít