Designér

Antonio Citterio

Itálie

Antonio Citterio (*1950) je italský návrhář a designér. Antonio Citterio se narodil v Medě v Itálii, vystudoval architekturu v Miláně a po studiích začal spolupracovat například s Terry Dwanem, se kterým společně navrhli několik staveb v Japonsku a Evropě.

V roce 1972 založil vlastní designové a architektonické studio. O 28 let později s Patricií Viel založil „Antonio Citterio Patricia Viel“ – architektonickou, designovou a grafickou kancelář, která se dodnes věnuje mezinárodním projektům.

Přístup jejich studia se vyznačuje snahou probouzet emoce, stimulovat intelekt a reflektovat životní kvality. Snaží se vytvářet dialog nad různými problematickými záležitostmi a zapojovat do něj další strany. Citterio je také známý především pro svou citlivost k životnímu prostředí.

Za svoji dosavadní kariéru získal několik ocenění, přičemž k nejvýznamnějším se řadí Zlatý kompas, který obdržel v letech 1987 i 1995. V roce 2008 pak získal od Královské společnosti umění, řemesel a obchodu (RSA) ocenění "Honorary Royal Designer for Industry".

Antonio Citterio spolupracuje s významnými značkami, jako je například Vitra, Hermès nebo třeba Iittala. K jeho významným dílům se řadí i nadčasová křesla Repos a Grand Repos, které navrhl ve spolupráci se společností Vitra.  

V portfoliu DesignVille najdete také pohodlné kancelářské židle. Třeba ID Mesh od Vitry pomáhá předcházet zdravotním potížím. Opěradlo je vytvořeno tak, aby se naklánělo dopředu, tím nutí sedícího tlačit proti němu a sedět rovně.

Židle ID Soft je příhodná i pro lidi vysokého vzrůstu. Svými čistými liniemi navíc perfektně zapadne do každého interiéru.

Více na www.citterio-viel.com.

Produkty od Antonio Citterio

Ste zo Slovenska? Prejdite na Antonio Citterio
Shopping from the EU? Switch to Antonio Citterio

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít