Designér

Dechem Studio

Česko

Za studiem s názvem Dechem stojí Michaela Tomišková a Jakub Janďourek. K založení je roku 2012 vedl sdílený zájem o nejstarší umělý materiál v historii lidstva – sklo. Dechem se zaměřuje především na projekční a výrobní práce, které se opírají o kvalitní řemeslné techniky.

Poprvé se partneři v práci i životě setkali na sklářských studiích v Novém Boru. Poté založili pražské studio, která má v portfoliu celu škálu produktů, od svítidel po dekorační předměty. Jádrem jejich práce je respekt k tradičním řemeslům a ovládání výrobních postupů. Výrobky navíc pocházejí z českých dílen. V roce 2014 se stali vítězi cen Akademie designu a držiteli titulu Grand designér roku.

Vedle vlastní produkce se Dechem podílí také na výstavách a kurátorských projektech. Na stránkách DesignVille je můžete znát hlavně díky jejich kolekci svítidel Phenomena od značky Bomma. Název vychází z řeckého výrazu pro zdání, jelikož podle platonské nauky jsou phenomena pomíjivá podobenství dokonalých tvarů. Z těch vychází také tvarosloví kolekce, která zastupuje základní geometrické tvary.

Více na www.dechem.com.

Ste zo Slovenska? Prejdite na Dechem Studio
Shopping from the EU? Switch to Dechem Studio

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít