Designér

Anderssen & Voll

Norsko

Po deseti letech spolupráce v norském designérském studiu Norway Says Torbjørn Anderssen a Espen Voll založili novou firmu, jež nese jejich příjmení. Od roku 2009 navrhují pod značkou Anderssen & Voll čistý a moderní design, kterým byl pro ně charakteristický už v Norway Says.

Několika mezinárodními oceněními ověnčené duo Anderssen & Voll pravidelně přispívá k viditelnosti Norska na světové mapě designu. Ke každému projektu přesto přistupují s novými pocity a svobodou v tvořivosti. Práce s emocemi je v jejich tvorbě zásadní. Podle jejich slov jsou to právě city, které pohání jejich návrhy a dávají neživým předmětům určitý charakter. Raději než aby sami sebe charakterizovali nějakým stylem, zahrnují své výtvory pod pojem otevřenost. 

Když začnou s návrhem, pozorují jeho podobu a snaží se zachytit hlavní vlastnosti, které poté rozvíjí. Přirovnávají to ke vdechování života do každého kusu nábytku, který jim prochází pod rukama. Snaží se být rovněž vnímaví ke kulturnímu dědictví a vlivům trhu, aby tyto poznatky mohli s předstihem vtisknout do svých návrhů a pokaždé tak pro zájemce vytvořili průlomový a žádoucí kus.

Třeba jako tomu bylo při vytváření ikonické pohovky Outline pro značku Muuto. Jejich zadáním bylo navrhnout kus, který se bude lišit od ostatních v portfoliu značky. Zároveň se snažili o skloubení skandinávského designu s něčím více kontinentálním. Duo designérů své návrhy velmi často vyvíjí a zdokonaluje i po jejich uvedení na trh. To ale nebyl případ pohovek Outline, které se jim povedly dotáhnout do konečného tvaru už s první skicou

Rozpoznatelné je také křeslo Doze Lounge Chair spolu s otomanem. Jeho všeobjímající sedadlo spojuje myšlenky skandinávského designu s řadami nábytku ze sedmdesátých let. Výsledkem je archetypální křeslo s podnožkou. Známými se staly také doplňky z jejich dílny, třeba vázy Troll pro značku Menu.

Mezi zásadní návrhy Anderssen & Voll patří v neposlední řadě i židle Pavilion, které navrhli pro značku &Tradition. Nadčasovým židlím z kovu a ohýbaného dřeva vdechli vzdušnost, eleganci a ladné linie. Zároveň jsou dobře stohovatelné. Designéři věří, že i když ctí tradice a vychází z nich, je dobré některé jejich prvky občas porušit. A tento přístup je právě patrný u židlí Pavilion, které navazují na modernismus konce padesátých let minulého století. 

Více na www.anderssen-voll.com.

Produkty od Anderssen & Voll

Stránka 1 ze 4 1 2 3 4

Ste zo Slovenska? Prejdite na Anderssen & Voll
Shopping from the EU? Switch to Anderssen & Voll

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít