Designér

Erik Magnussen

Dánsko

Erik Magnussen (*1940, Kodaň) je dánský designér, který se proslavil především návrhem termosek EM pro značku Stelton.

Erik Magnussen získal vysokoškolské vzdělání jako keramikář na Kunsthåndværkerskolen v Kodani, přičemž ve svém oboru zůstal i po studiích, kdy pracoval pro dánskou porcelánku Bing & Grøndal. Zde se specializoval především na užitý design jednoduchých, geometrických tvarů. Následně se věnoval návrhům nábytku a nábytkových doplňků, z nichž asi nejznámější je stohovatelná židle Z.

Ačkoliv z pera Erika Magnussena pochází stovky návrhů, nejznámější je jeho práce pro dánskou značku Stelton, pro niž navhrl kolekci EM77. Kolekce, jež nese designérovi iniciály společně s rokem vzniku, je známá díky ikonickým termoskám z ABS plastu, jež se pyšní vynikajícími termo schopnostmi a inteligentním systémem pro nalévání. Termosky nadčasového, minimalistického vzhledu jsou populární po celém světě a do dneška patří mezi bestsellery značky. Vedle termosek Magnussen pro Stelton navrhl i sadu doplňků a známé nerezové svícny.

Magnussenova práce byla mnohonásobně oceněna - získal například ocenění "Designér roku 1983", "Red Dot" za designové inovace z roku 1997 - a několikrát jeho návrhy obdržely také prestižní iD Prize. 

Ačkoliv jsou výrobky z pera Erika Magnussena určeny především pro masovou průmyslovou výrobu, je na nich patrné úsilí o dosažení dokonalosti v každém detailu. Magnussen bezesporu patří mezi největší dánské designéry a jeho práce je skvělým úkazem preciznosti skandinávského designu. 

Produkty od Erik Magnussen

Ste zo Slovenska? Prejdite na Erik Magnussen

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít