Designér

Kajsa a Nisse Strinning

Švédsko

Slavný manželský pár designérů, Kajsa Strinning a Nisse Strinning, se zapsali do povědomí především díky návrhu policového systému String. Ikonická sestava pocházející z konce čtyřicátých let minulého století je i po mnoha desítkách let stále oblíbená a vyhledávaná.

Nils „Nisse” Strinning se narodil roku 1917. Vystudoval Královský technologický institut ve Stockholmu, kde se po studiích věnoval především způsobům plastové povrchové úpravy ocelových drátů. Který později použil také při návrzích systému String. 

Věhlasný a především nekonečně variabilní policový systém String vznikl na popud velkého švédského vydavatelství Bonnier, které vyhlásilo soutěž o nejlepší návrh police.

Nisse se do designování pustil spolu se svou manželkou Kajsou, také známou jako Katja. V roce 1949 spatřil světlo světa jednoduchý, minimalistický i dostupný návrh sestávající se ze dvou kovových bočnic a tří v nich umístěných polic.

Z téměř dvou set návrhů vzešel String jako ten vítězný. Především pro svou flexibilitu, vzdušnost a nadčasovost získal později dalších víc jak 15 světových designových ocenění, do historie se také zapsal jako jeden z nejznámějších návrhů skandinávského designu.

V roce 1952 manželé založili firmu nesoucí název String. Vzhledem k velké oblibě začali String npodobovat i jiní výrobci, což nakonec vedlo až před soud a vyústilo v patentování nápadu manželů Strinningových roku 1961.

Poté pracovali manželé na návrhu dalších variant a komponentů policových systémů, které byly buď stojací nebo závěsné na stěnu. Systém String najdete také na oficiálních stránkách

Produkty od Kajsa a Nisse Strinning

Stránka 1 z 5 1 2 3 4 5

Ste zo Slovenska? Prejdite na Kajsa a Nisse Strinning
Shopping from the EU? Switch to Kajsa and Nisse Strinning

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít