Designér

Hella Jongerius

Dánsko

Dánská designérka Hella Jongerius se narodila roku 1963 v Utrechtu. Proslavila se především svou fascinací materiálovou a barevnou škálou a jejich neustálým zkoumáním. Touto dovedností pomáhá lepšímu porozumění předním značkám skandinávského designu.

Více než tvary nábytku se Hella Jongerius zaměřuje na to, do čeho je oděn. Jak sama říká, studium materiálů, barev a textur nikdy nekončí. 

V roce 1993 si po pár letech praxe v oboru otevřela vlastní studio Jongeriuslab. Svými pracemi potvrzuje, jak jsou materiály a barvy v designu důležité. Často kombinuje protichůdné cesty, třeba moderní technologie s řemeslnými postupy a podobně. Kromě práce ve svém studiu spolupracuje s předními značkami, například pro značku Vitra vytvářela celou knihovnu barev a materiálů.

Produkty z její dílny obdivují lidé v galeriích po celém světě. Na stránkách DesignVille najdete třeba známou pohovku Polder od Vitra, dánská designérka spolupracovala také při vytváření barev pro police Eames ESU Shlef či dalších reedicích významných kolekcí.

Více na www.jongeriuslab.com.

Produkty od Hella Jongerius

Ste zo Slovenska? Prejdite na Hella Jongerius
Shopping from the EU? Switch to Hella Jongerius

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít