Židle Eames DAR, polstrovaný sedák

Značka: Vitra Designer: Charles a Ray Eames Kolekce: Židle Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dodání: 3 - 5 týdnů

14 560 Kč Cena bez DPH: 12 033,06 Kč

Eames DAR (Dining Armchair Rod) je ikonická designová židle od Vitra, která má sedák s opěrkami, drátěnou konstrukci a polstrování na sedací části.

Židli Eames DAR (Dining Armchair Rod) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi v 50. letech za účelem vyrobit židli, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde uplatnění v domácnosti, v kanceláři i ve veřejných prostorách. 

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí a díky područkám nabízí pohodlné posezení. Tato varianta navíc zaujme revoluční ocelovou základnou, které se říká „Eiffelova věž“. Složitá konstrukce z ocelových drátů nenapodobitelně kombinuje lehké, elegantní tvary s konstrukční pevností. 

Kromě re-edice ze sklolaminátu se dnes Vitra židle Eames vyrábí z pevného polypropylenuŽidle je k dostání v několika barevných variantách, které si vyberete ze vzorníku, kde také máte na výběr ze tří barev ocelové konstrukce. Stejně tak si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textílie Hopsak v 35 barevných variantách. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávce.

Standardně se židle dodávají s kluzáky pro tvrdou podlahu (v případě zájmu o kluzáky pro koberec uveďte tento požadavek do poznámky).

Výška: 83 cm
Hloubka: 60 cm
Výška sedáku: 43 cm
Výška područek: 25 cm
Šířka: 62,5 cm
Barva: zelená
Materiál: polypropylen, ocel, textil
Stohovatelné: ne
Sedák: čalouněný, plast
Podnož: kov
Područky: s područkami
Kód produktu VIT-44032100-PS

Ste zo Slovenska? Prejdite na Stolička Eames DAR, polstrovaný sedák
Shopping from the EU? Switch to Eames DAR Seat Uph.

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít