Židle Eames Fiberglass DSX, red orange

Značka: Vitra Designer: Charles a Ray Eames Kolekce: Židle Eames Fiberglass Chairs

Do wishlistu

Dodání: 3 - 5 týdnů

16 000 Kč Cena bez DPH: 13 223,14 Kč

Ikonická sklolaminátová židle Eames Fiberglass podle návrhu Ray a Charlese Eamesových z 50. let. Model DSX s jednoduchou ocelovou podnoží.

Židli Eames Fiberglass DSX (Dining Height Side Chair X-Base) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi v 50. letech za účelem vyrobit židli, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde uplatnění v domácnosti, v kanceláři i ve veřejných prostorách.

Sklolaminátová skořepina je typická nepravidelnou strukturou, která působí téměř jako přírodní materiál, protože jsou v ní jasně vidět skleněná vlákna.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí lidskému tělu. Varianta DSX má standardní ocelovou základnu, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností.

Eames Fiberglass byla první masově vyráběnou skořepinovou židlí. Sklolaminátovou variantu skořepiny nyní vydává značka Vitra poprvé po 20 letech.

Židli je možné objednat i s chromovou podnoží.

Výška: 83 cm
Délka: 55 cm
Výška sedáku: 43 cm
Šířka: 46,5 cm
Barva: oranžová
Materiál: ocel, sklolaminát
Stohovatelné: ne
Sedák: plast
Podnož: kov
Područky: bez područek
Kód produktu VIT-44041000-03

Ste zo Slovenska? Prejdite na Eames Fiberglass DSX, red orange
Shopping from the EU? Switch to Eames Fiberglass DSX, red orange

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít