Křeslo Egg, Essential leather

Značka: Fritz Hansen Designer: Arne Jacobsen Kolekce: Křesla Egg

Do wishlistu

Dodání: 10 - 12 týdnů Zboží na objednávkuToto zboží se vyrábí v několika barevných nebo materiálových provedeních. Vámi zvolené provedení bude vyrobeno přímo pro vás, na základě vaší objednávky. Od chvíle, kdy si objednávku vzájemně potvrdíme už není možné ji měnit a od objednávky poté již nelze odstoupit. Ujišťujeme vás, že zboží bude odborně vyrobeno z kvalitních materiálů a s tou největší péčí. Potřebujete-li pro vaše rozhodnutí další informace, neváhejte se na nás obrátit.×

285 974 Kč Cena bez DPH: 236 342,15 Kč

Křeslo Egg je nesmrtelná ikona dánského modernismu a mistrovské dílo designéra Arne Jacobsena. Ten jej vytvořil v roce 1958 pro lobby SAS Royal Hotelu v Kodani, který taktéž navrhoval. Provedení v černé kůži Essential Leather.

Arne Jacobsen zamýšlel organický tvar tohoto křesla jako kontrast k výhradně pravoúhlým plochám budovy hotelu. Vytvořit sochařský tvar křesla Egg bylo možné díky použití v té době zcela nové technologie pěnové skořepiny, potažené čalouněním. Tuto technologii použil Arne Jasobsen jako první.

Křesla Egg jsou otočná a základna umožňuje houpání. Za příplatek lze dokoupit automatický vratný mechanismus. Křesla dnes vyrábí ve výhradní licenci dánská značka Fritz Hansen a je k dispozici v mnoha provedeních potahů z různých látek, včetně populárních látek značky Kvadrat, a také z kůže špičkové kvality.

Uvedená cena se vtahuje na provedení čalounění z cenové kategorie 3, což je kůže Essential Leather. Cena a dostupnost dalších variant na dotaz.

Spolu s křeslem Egg vytvořil Arne Jasobsen pro SAS Royal Hotel i další navazující, dnes již ikonické kolekce nábytku: Swan, Series 3000 a Drop. S tímto nábytkem Arne Jacobsen psal historii dánského designu po celém světě.

Výška: 107 cm
Hloubka: 79 cm
Výška sedáku: 37 cm
Výška područek: 58 cm
Šířka: 86 cm
Hmotnost: 20 kg
Barva: černá
Materiál: kůže, polyuretanová pěna, ocel, leštěný hliník
Sedák: čalouněný
Podnož: kov, otočná
Područky: s područkami
Kód produktu FHA-3316-3

Ste zo Slovenska? Prejdite na Kreslo Egg, Essential leather
Shopping from the EU? Switch to Egg Chair, Essential leather

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít