Otevřené boxy místo nábytkové stěny a polic

Otevřené boxy místo nábytkové stěny a polic

02.02.
2021

Katka Horáková, Eliška Koukalová

Otevřené policové systémy díky své variabilitě vévodí žebříčkům oblíbenosti při výběru nábytku do obývacích pokojů nebo jiných prostor, kde je co vystavit. Zajímavým konceptem jsou jednotlivé boxy, pomocí kterých lze poskládat sestavu na míru nebo je umístit jako solitéry a vytvořit zajímavou strukturu.

Cennosti a knihy působí podobně jako by byly vystaveny na policích, box jim ale propůjčuje výjimečnost svým orámováním. Zavede k nim pozornost očí a tím je činí vizuálně viditelnějšími. Podobně jako by se jednalo o výstavní exponát.

stacked-outline chair-ply-airy-leaf lamp-org_(150)

Využití různě tvarovaných boxů je nekonečné množství. Podle počtu kusů si můžete vyhrát třeba se zaplněním celé stěny v obývacím pokoji nebo je použít jako otevřené horní skříňky v kuchyni. Můžete je umístit do naprosto nahodilé kompozice nebo pravidelné mřížky. Kromě různých poměrů stran můžete kombinovat také materiály, například dřevo a bílou.

Mini-Stacked-Group-Oak-Light-Gray-E27-Clay-Brown-Framed-Mirror-Halves-side-tabe-ply-Dots-org_(150)

Některé boxy mohou mít záda, mnohdy i barevně výrazná, které dají celé sestavě silný vizuální akcent. Jiné díly bez zad zase nechají vyznít charakter stěny za nimi. Obrovskou výhodou tohoto systému je, že výběr jednotlivých modulů můžete rozměrově přizpůsobit tomu, co do nich chcete ukládat. Budou to vyšší knihy, drobné dekorace anebo květiny?

Muuto Stacked

K dokonalosti a ke specifické produktové řadě dotáhlo tento koncept Muuto. Tzv. „Stacked Shelf System“ navrhl pro Muuto Julien de Smedt (JDS Architects). Stacked Shelf System je velmi variabilní a dobře promyšlený.

Stacked-Cover-Chair-org_(150)

Jednotlivé boxy se připevňují ke zdi. Pro větší variabilitu lze některé boxy připojit k sousední pouze klipsem, který Muuto vyrábí v několika barvách - takže spoj můžete vizuálně buď úplně potlačit nebo naopak zdůraznit. V případě, že boxy nahrazují nábytkovou stěnu, lze přidat také podnož - bílou či v dekoru dřeva.

muuto_konfigurator

Za vyzkoušení stojí Muuto Stacked konfigurátor, kde si můžete ze všech dostupných komponent nakombinovat vlastní stěnu, skříňku či polici. Systém navíc průběžně počítá cenu sestavy. Je nápomocný především pro snadnější představu, vzhledem k rozmanitým tvarům se pomocí konfigurátoru dá dobře pracovat při vytváření zajímavých skulin mezi díly.

Bolia

Alternativou sestavy otevřených polic jsou do sebe zaklesnuté čtverce Quadro od Bolia. Mohou být umístěny jednotlivě, s trochou představivosti ve větším počtu na stěně vytvoří velmi sofistikované kompozice. Harmonickou sestavu, kterou můžete umístit různě spojených polic, horizontálně i vertikálně, pro značku vytvořili designéři studia OOOJA.

quadro-soul-ring-noblesse-calice-trunk-bossa

48666555056_993fb458c1_k

Ethnicraft

Ke skládání a vytváření zajímavých sestav přímo vybízí silueta příhodně pojmenovaných polic U Shelf od Ethnicraft. Jejich zadní stranu tvoří masivní dubové dřevo, ze tří stran jej obklopuje jemný kovový rám v černém nebo bílém laku. Různé barevné provedení i odlišné délky, ve kterých police z kolekce U Shelf pořídíte, výrazně napomáhají jednoduchému kombinování.

Ethnicraft

Ať už pro svůj záměr vyberete kolekci od Muuto, Ethnicraft nebo Bolia, ve spojení s pečlivě zvolenými dekorativními předměty jistě vytvoří sestavu, od které nelze odtrhnout oči. Protože se jedná o jednotlivé díly, můžete navíc své dílo časem rozšiřovat a upravovat. 

Ste zo Slovenska? Prejdite na Otvorené boxy miesto nábytkovej steny a políc

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít