Bomma

Česko

Bomma je česká sklářská značka sídlící ve Světlé nad Sázavou. Její produkty poprvé spatřily křišťálové světlo světa v roce 2012. Přední čeští skláři a designéři tam začali budovat značku, která si zakládá na tradičním sklářském řemesle, zároveň jej pojí s moderními technologiemi a tvaruje podle současných pravidel designu.

Ve spolupráci s nejlepšími českými designéry (Olgoj Chorchoj, Dechem Studio, Plecháč&Wielgus a další) vytváří ručně foukaná světla, která nemají ve světě obdoby. Více než tři stovky sklářů totiž umějí, téměř jako jediní na světě, vyfoukat i výrobky do rozměrů až 90 centimetrů. Dovoluje jim to český křišťál s 24% podílem olova, díky kterému vznikají nejčistší a dokonale čirá svítidla či jiné výrobky. Perfektně také odráží světlo.

Značku Bomma kreativně vedou designéři ze studia deFORM – Václav Mlynář a Jakub Pollág. Díky tomu, že se firmě podařilo skloubit moderní design a vynikající kvalitu, těší se řadě ocenění (Czech Grand Design, Design Plus Award) a celosvětovému uznání.

V nabídce DesignVille najdete třeba kolekci svítidel Soap, jejichž tvar i vzhled inspirovaly mýdlové bubliny. Mění tvar, průhlednost i barvu. Každý kus kolekce vzniká ruční výrobou, proto je vždy originálem.

Jedinečnost a zručnost českého sklářského řemesla ztělesňuje kolekce Tim, a to svými rozměry i tvarem. Velikost kolem 90 centimetrů je totiž na hranici možného, čeho lze dosáhnout ruční výrobou a foukáním skla. Byla to právě svítidla Tim, která značku Bomma proslavila i za hranicemi Česka.

Lampy Shibari zaujímají specifické místo v portfoliu značky. Designérka Kateřina Handlová se nechala inspirovat japonským uměním Kinbaku, což je výraz pro krásu tělesného svázání. Pravá lanka na bondáž na povrchu ručně foukaných světel představují tajný systém smyček a uzlů.

Více na bomma.cz.

Produkty značky Bomma

Ste zo Slovenska? Prejdite na Bomma
Shopping from the EU? Switch to Bomma

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít