Židle Eames Fiberglass DSR, ochre light

Značka: Vitra Designer: Charles a Ray Eames Kolekce: Židle Eames Fiberglass Chairs

Do wishlistu

Dodání: 3 - 5 týdnů

17 000 Kč Cena bez DPH: 14 049,59 Kč

Ikonická sklolaminátová židle Eames Fiberglass podle návrhu Ray a Charlese Eamesových z 50. let. Model DSR s ocelovou podnoží známou jako „Eiffelova věž“.

Židli Eames Fiberglass DSR (Dining Sidechair Rod) navrhli designéři a manželé Charles a Ray Eamesovi v 50. letech za účelem vyrobit židli, která se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolná a snadno se s ní bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde uplatnění v domácnosti, v kanceláři i ve veřejných prostorách.

Sklolaminátová skořepina je typická nepravidelnou strukturou, která působí téměř jako přírodní materiál, protože jsou v ní jasně vidět skleněná vlákna.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí lidskému tělu. Varianta DSR má navíc revoluční ocelovou základnu v barvě basic dark, které se říká „Eiffelova věž“. Složitá konstrukce z ocelových drátů nenapodobitelně kombinuje lehké, elegantní tvary s konstrukční pevností. 

Eames Fiberglass byla první masově vyráběnou skořepinovou židlí. Sklolaminátovou variantu skořepiny nyní vydává značka Vitra poprvé po 20 letech.

Židli je možné objednat i s chromovou podnoží.

Výška: 83 cm
Délka: 55 cm
Výška sedáku: 43 cm
Šířka: 46,5 cm
Barva: žlutá
Materiál: ocel, sklolaminát
Stohovatelné: ne
Sedák: plast
Podnož: kov
Područky: bez područek
Kód produktu VIT-44040000-07

Ste zo Slovenska? Prejdite na Eames Fiberglass DSR, ochre light
Shopping from the EU? Switch to Eames Fiberglass DSR, ochre light

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít