Židle Eames DSX, chrome/white

Značka: Vitra Designer: Charles a Ray Eames Kolekce: Židle a barovky Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dodání: 3 - 5 týdnů

7 250 Kč Cena bez DPH: 5 991,74 Kč

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická designová židle značky Vitra, která má sedák bez opěrek a podnož z jednoduché ocelové základny.

Židle Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochází z dílny designérů a manželů Charlese a Ray Eamesových. Židli navrhli již v 50. letech za účelem vyrobit takový kus nábytku, který se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolný a snadno se s ním bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v kanceláři, domácnosti i ve veřejných prostorách. Kromě re-edice ze sklolaminátu se dnes Vitra židle Eames vyrábí z pevného polypropylenu.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí. Variantu DSX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Konstrukce je v provedení chromové podnože. Židli je možné dodat také ve variantě s černě lakovanou podnoží.  

Standardně se židle dodávají s kluzáky pro tvrdou podlahu (v případě zájmu o kluzáky pro koberec uveďte tento požadavek do poznámky). V případě zájmu je možné objednat také variantu s polstrovaným sedákem nebo celopolstrovanou variantu.

Výška: 83 cm
Hloubka: 55 cm
Výška sedáku: 43 cm
Šířka: 46,5 cm
Barva: bílá
Materiál: polypropylen, ocel
Stohovatelné: ne
Sedák: plast
Podnož: kov
Područky: bez područek
Kód produktu VIT-44031000-04-01

Ste zo Slovenska? Prejdite na Stolička Eames DSX, chrome/white
Shopping from the EU? Switch to Eames DSX, chrome/white

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít