Tapety BorasTapeter a ECO nově na DesignVille

Tapety BorasTapeter a ECO nově na DesignVille

02.05.
2017

Lucie Čačalová

Tapety na zeď od švédských značek BorasTapeter a Engblad&Co (dříve ECO Wallpaper) patří mezi tradiční skandinávské značky a proto jsme rádi, že jsme je nyní zařadili nově i do sortimentu DesignVille. Nechte se teď spolu s námi unášet na úžasných vzorech nádherných tapet obou značek!

Milovníci skandinávského designu ví, že tapety BoråsTapeter a Engblad&Co patří ke stálicím na severském (ale i celosvětovém) designovém nebi. Proto nás těší, že vám tuto stylovou chuťovku můžeme nyní i my řádně představit - těšit se totiž můžete na nádherné vzory, mnohdy z pera světových velikánů designu, i kvalitní provedení, které ze sortimentu obou značek dělá "must-have" při výběru tapet.

Ikonické tapety Borås a ECO Wallpaper

Ještě předtím než se pustíte do představ, jakou tapetou oživíte chodbu, pojďte se seznámit s tradicí obou značek. Historie značky BoråsTapeter sahá až do roku 1905, kdy ji založil Waldemar Andrén s jediným cílem: vytvářet tapety, které by mohly zdobit domov každého. V sortimentu této značky najdete mimo mnoho jiných také ikonické motivy, které navrhl velikán dánského designu Arne Jacobsen.

eco_simplicity_sma_bild_455

I Engblad&Co se může chlubit desítkami let zkušeností a tradice - současná podoba firma vzešla ze spojení několika tapetářských firem, jejichž kořeny sahají do poloviny 19. století. Nynější podoba značky se vyprofilovala v 60. letech a možná ji znáte pod předchozím jménem ECO Wallpaper, které reflektuje i blízký vztah značky k ekologickému přístupu ke zpracování tapet. 

Za desítky let své existence se z obou značek staly nejen jedny z nejznámějších švédských firem, ale také přední prodejci tapet v severských zemích i na celém světě. Ať už vás tedy více zaujme spíše tradiční design tapet BoråsTapeter či modernější pojetí Engblad&Co, vždy se vám do rukou dostane tapeta maximální kvality, ekologického zpracování a nadčasového motivu. A právě některé z těchto ikonických motivů vám nyní představíme blíže!

Kolekce tapet Scandinavian Designers

V kolekci Scandinavian Designers BoråsTapeter vzdává hold práci velikánů designu, především tedy návrhům Arne Jacobsena, jehož geometrické motivy Trapez, Ypsilon, Vertigo, Arne či květinový námět Bladranker jsou v mnoha barevných kombinacích zvěčněny na kvalitních tapetách.

Borastapeter_Scandinavian_Designers_05

Mimo to zde najdete i populární motiv Berså navržený ilustrátorem Stigem Lindbergem či minimalistické geometrické dekory Ratio a Prisma Svena Markeliuse. 

Kolekce tapet Wonderland

Pomocí kolekce Wonderland, kterou navrhla designérka Hanna Werning, vás BoråsTapeter rázem přenese do imaginativního světa plného fantaskních motivů a výrazných barev. Ačkoliv vás možná Hoppmosse, Stjärnflor, Mårdgömma, Vildtuta či Koralläng zaskočí svojí barevností, nebojte se s nimi vytapetovat třeba jednu stěnu v pokoji - dodáte mu šmrnc a styl.

Kolekce tapet CKR

Za zkratkou CKR hledejte architektonické studio Claesson Koivisto Rune, které v kolekci CKR přeneslo populární grafické a geometrické motivy na tapety Engblad&Co. Najdete zde nyní již ikonický motiv Suit inspirovaný látkou obleku, tapety s optickým klamem Blur či motivy Blocks, které vybízí ke kombinování a vytváření originálních nástěnných her. 

Tapety s přírodními motivy

Obě značky hledají inspiraci v přírodě - ať už to jsou horizonty švédské přírody, květinové motivy či reliéf dřeva, všechny vypadají na tapetách skvěle! Svého favorita vybírejte například v kolekci Simplicity či Nature.

Dětské tapety na zeď

V sortimentu obou značek najdete i nádherné tapety, které se perfektně hodí do dětského pokoje - při zařizování pokojíku sáhněte například pro tapetách z kolekce Lilleby či úžasném historickém motivu Gårda. Fantazii se však meze nekladou a vhodnou tapetu do dětského království snadno naleznete napříč sortimentem značek. Výhodou všech tapet obou značek je, že jsou omyvatelné, což zvlášť v dětském pokoji jistě oceníte. 

Černobílé tapety

Neutrální černá a bílá jsou nadčasové, což dokazuje nejen kolekce Black&White, ale i jednotlivé tapety v nabídce obou značek. Fandíte-li tedy minimalismu, tyto tapety jsou to pravé!

Výčet bohatého sortimentu zde samozřejmě nekončí, proto nejlépe uděláte, když se na prohlídku do světa BoråsTapeter a Engblad&Co vydáte sami. Nepochybujeme, že brzo začnete, stejně jako my, snít o oživení pokoje právě pomocí některé z těchto nádherných tapet a právě proto jsme si pro vás připravili návod Jak spočítat množství tapet, který, jak doufáme, vám maximálně pomůže před nákupem tapet.

A pokud hledáte inspiraci, neváhejte navštívit náš Pinterest, kde najdete spoustu stylových interiérů. 

Ste zo Slovenska? Prejdite na Tapety BorasTapeter a ECO novo na DesignVille

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít