Židle a stoličky 60 od Artek

Značka: Artek Designer: Alvar Aalto

Stolička 60 je designovou ikonou, kterou v roce 1933 navrhl Alvar Aalto pro svoji značku Artek. Židle s označením 64, 65, 66 a 69 na její design navazují. Stoličky i židle snadno rozpoznáte podle nohou ohýbaných do tvaru písmene L.

Nadčasová stolička 60, která je dílem velikána skandinávského designu Alvara Aalta, představuje esenci funkcionalistického nábytkového designu. Krása tkví v její jednoduchosti. Tajemství úspěchu stoličky 60 spočívá v jejích nohách, které nesou název L-leg, odkazující k jejich tvaru. Ten se následně stal charakteristickým i pro další Aaltovy návrhy. Stoličky se vyrábí v nespočtu barevných a materiálových provedení a patří mezi designové ikony moderního designu, které se mnozí snažili uměle napodobit. Stoličky jsou stohovatelné do úžasného sloupce, který připomíná umělecké dílo. 

Na design stoliček navazují židle, při jejichž návrhu Alvar Aalto taktéž pracoval s nohou ohýbanou do tvaru písmene L. Oblíbené židle 65, 66 a 69 i barové stoličky 64 a K65 jsou zástupci nadčasového nábytku z ohýbaného březového dřeva a ikonami moderního designu, které si zaslouží místo v domácnosti každého milovníka severského designu.

 

Ste zo Slovenska? Prejdite na Stoličky 60
Shopping from the EU? Switch to Stool 60

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít