Židle Eames DSX, celopolstrovaná

Značka: Vitra Designer: Charles a Ray Eames Kolekce: Židle Vitra Eames Chair

Do wishlistu

Dodání: 8 - 10 týdnů

13 390 Kč Cena bez DPH: 11 066,12 Kč

Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) je ikonická designová židle značky Vitra, která má sedák bez opěrek, podnož z jednoduché ocelové základny a polstrování celé skořepiny.

Židle Eames DSX (Dining Height Side Chair X-Base) pochází z dílny designérů a manželů Charlese a Ray Eamesových. Židli navrhli již v 50. letech za účelem vyrobit takový kus nábytku, který se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a zároveň bude odolný a snadno se s ním bude manipulovat. Tyto požadavky se zhmotnily v židli ze sklolaminátu, která se postupem let stala ikonou moderního designu. Židle je navržena tak, že najde dokonalé uplatnění v kanceláři, domácnosti i ve veřejných prostorách. Okrem re-edície vo sklolaminátu vyrába dnes Vitra stoličky Eames z pevného polypropylénu.

Pro všechny židle Eames je typický tvarovaný sedák, který se perfektně přizpůsobí. Variantu DSX navíc tvoří standardní ocelová základna, která v sobě snoubí jednoduchou eleganci s opravdovou konstrukční pevností. Na výběr jsou tři barevná provedení. Obdobně si ze vzorníku zvolíte provedení polstrování sedáku, které je vyrobeno z kvalitní textílie Hopsak - a to v 35 barevných variantách. Zvolené varianty uveďte do poznámky v objednávce.

Standardně se židle dodávají s kluzáky pro tvrdou podlahu (v případě zájmu o kluzáky pro koberec uveďte tento požadavek do poznámky).

Výška: 83 cm
Hloubka: 55 cm
Výška sedáku: 43 cm
Šířka: 46,5 cm
Barva: zelená
Materiál: polypropylen, ocel, textil
Stohovatelné: ne
Sedák: čalouněný, plast
Podnož: kov
Područky: bez područek
Kód produktu VIT-44031200-CP

Ste zo Slovenska? Prejdite na Eames DSX, celopolstrovaná
Shopping from the EU? Switch to Eames DSX, full-padded

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít