Vánoční hvězda z korálků – DIY návod

Vánoční hvězda z korálků – DIY návod

12.11.
2013

Katka Horáková

Vyslyšela jsem vaše přání a dotazy k minulému příspěvku a tady jsou vánoční hvězdy z korálků ještě jednou - tentokrát jako DIY návod na tuto vánoční ozdobu. Co je ke tvorbě hvězdiček potřeba? Samozřejmě hlavně krásné skleněné korálky.

Předchozí příspěvek můžete číst zde: Jak jsem dělala vánoční ozdoby.

Na začátku, když jsem teprve hledala zajímavé vzory a vůbec zjišťovala, jaké druhy korálků jsou k dispozici (toto byla moje první korálková akce), koupila jsem si v brněnské prodejně Koralky.cz 200 gramové směsi skleněných korálků. Výhodou také je, že jsou rovnou namixovány podle barev, takže pro začátek se stačí zaměřit na jednu nebo dvě barvy a můžete kombinovat. Pro skladování a dobrý přehled v korálcích mi postačily mělké plastové svačinové krabičky.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

Později, když už jsem konkrétněji věděla, co chci, nakupovala jsem už jednodruhové skleněné korálky a rokajl. Na drobný rokajl se mi osvědčila tato hobby krabička.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

Původně jsem měla představu, že základy pro hvězdy budu sama nějak (přičemž moje představa o "nějak" byla dosti mlhavá) spojovat z jednotlivých drátků. K mé radosti jsem narazila na tyto hotové základy vánočních hvězd. Opět je kromě e-shopu Koralky.cz dostanete také v kamenných prodejnách Koralky.cz. Dělají se ve 4 velikostech a jsou z pevného drátku, takže i hvězdy velké 20 cm krásně drží tvar pod náporem větších a těžších skleněných korálků. Na místě jsem rovnou také pořídila kleště s kulatou čelistí na ohýbání konců drátků.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

A můžeme se dát do navlékání. První hvězdy jsem tvořila tak, že jsem navlékala všech 6 ramen současně, přičemž jsem hvězdu měla položenou na kruhové plastové misce, aby se mi korálky nevyvlékaly. Uvažovala jsem také konce ramen, na kterých zrovna nepracuji, uzavřít třeba kouskem korkové zátky. Nakonec jsem si ale brzy troufla odhadnout vzor jako celek tím, že navleču jedno rameno, uzavřu jej a pak pokračuji dalším.

Korálkový vzor vytvořte dle své fantazie. Mě se osvědčilo (pro docílení efektu "sněhové vločky") střídat úzké korálky - rokajl, trubičky s většími korálky. Vzor je dobré ukončit tak 12 - 14 mm před koncem drátku nějakým ne úplně malým korálkem a poté uzavřít rameno ketlovacími kleštěmi. Stačí chytnout tak 2 - 3 mm před koncem a ohnout dovnitř.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

Co se týče vzorů, můžete mít buď všechna ramena shodná anebo - zvláště pokud nemáte od všech korálků po 6ti kusech - přichází na řadu improvizace, jejímž výsledkem jsou však hvězdy dle mého názoru ještě zajímavější. Tj. podle toho, co jsem měla k dispozici, jsem dělala 3 a 3 (tj. ob jedno) shodná ramena anebo dvojice shodných protilehlých ramen.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

Když máme navlečeno a poohýbáno, stačí provlést jedním očkem obyčejnou galanterní stužku a máme hotovo. Samozřejmě by šel do očka provléknout přímo i klasický háček na vánoční ozdoby, ale stužka je určitě elegantnější.

DIY Beaded christmas ornaments - Vánoční hvězdy z korálků - návod

Kompletní sortiment pro výrobu vánočních hvězd z korálků najdete v eshopu Koralky.cz nebo v jejich kamenných prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.

Tak to je vše a přeji hezké tvoření!

Starší komentáře

  • 1

    Radka , 12.11.2013 (15:24),

    Diky moc jste skvela:)

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít