Tom Dixon

Spojené království

Tom Dixon je britská značka prémiového designu svítidel, nábytku a doplňků, kterou roku 2002 založili designér Tom Dixon a podnikatel David Begg. Značka tak nese jméno svého zakladatele, hlavního designéra a kreativního ředitele.

Designér Tom Dixon se stal známým v průběhu 80. let, kdy začal spolupracovat se slavnými značkami jako je italská společnost Capellini, pro kterou navrhl slavnou židli S-Chair, nebo britský retailový gigant Habitat, kde pracoval na pozici kreativního ředitele. Za své zásluhy v designu byl v roce 2000 oceněn Řádem britského impéria a následně v roce 2002 založil svou vlastní značku Tom Dixon se sídlem v Londýně.

S cílem inovovat a obnovit slávu britského nábytkového průmyslu dnes značka Tom Dixon staví především na dědictví a tradici britského inženýrství.

Tom Dixon každoročně představuje novinky na veletrzích v Miláně a Paříži, její produkty jsou prodávány v 68 zemích po celém světě. Mezi neznámější produkty Tom Dixon patří svítidlo Mirror Ball, kolekce svítidel Beat, nebo svíčky Eclectic Scent.

Více o Tom Dixon píšeme na blogu: Tom Dixon na DesignVille.

Ste zo Slovenska? Prejdite na Tom Dixon

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít