Vzpomínky na Barcelonu

Vzpomínky na Barcelonu

25.02.
2014

Katka Horáková

Máme pomalu konec února a pořádná zima letos ještě nebyla... a nejspíš už ani nebude. Před rokem to naopak ještě začátkem dubna vypadalo, že zima nemá v úmyslu vůbec odejít a jara se snad nikdy nedočkáme.

Tak moc jsme toužili po troše slunečního svitu a přívětivých teplotách, že jsme už nechtěli déle čekat a v půlce dubna jsme si s rodinou udělali na pár dní výlet do Barcelony.

Barcelona je klasika

Město velké tak akorát, které má pro každého něco. Historické památky, moderní architekturu, moře a pláže, kopce s úžasnými výhledy, pulzující centrum, slavný fotbalový klub, nespočet kaváren a klubů, rušný noční život.

Barcelona - lanovka
Lanovka z přístavu na Montjuïc

Barcelona - přístav
Přístav

Barcelona La Rambla
La Rambla

Barcelona- La Rambla
Pekelné stvoření na La Rambla

My jsme museli zohlednit předškolní účastníky naší výpravy -   proto jsme do našeho programu zařadili oceanárium, ale zejména pak zábavní park Tibidabo, který mimo úžasné zábavy pro děti i dospělé poskytuje také úchvatné výhledy na Barcelonu.

Barcelona - výhled z Tibidabo
Výhled na Barcelonu ze zábavního parku Tibidabo

Zábavní park Tibidabo Barcelona s kostelem Svatého srdce
Zábavní park Tibidabo s kostelem Svatého srdce

Hlavním těžištěm zájmu nás dospěláků se stal jak jinak než Gaudí. Ubytování jsme si vybrali v bezprostřední blízkosti chrámu Sagrada Família, takže jsme každodenní průzkum Barcelony zakončovali na dětském hřišti s kulisou této památky v pozadí.

Dětské hřiště s chrámem Sagrada Família v pozadí
Dětské hřiště s chrámem Sagrada Família v pozadí

Detail brány Pallau Güell
Detail brány Pallau Güell

Z Gaudího památek je mojí srdcovkou Park Güell. Ovšem tentokrát tam byla hlava na hlavě, i když pár záběrů bez davů jsem našla.

Vstup do parku Güell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Nakonec jsme si z Gaudího památek nejvíce vychutnali dům Casa Milá (La Pedrera). Mimo jiné i díky tomu, že průtok návštěvníků památky je regulován na velice rozumnou míru, která vám umožňuje si celou stavbu v klidu projít, vychutnat a také nafotit tak, aniž byste měli na každém záběru hlouček turistů. Členitá střecha s fantaskními komíny je nejen výživnou potravou pro hledáčky fotoaparátů, ale také vděčná prolézačka kombinovaná s bludištěm pro malé děti.

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Casa Milá

Takže, kdo jste v Barceloně ještě nebyli nebo už dlouho nebyli, co takový malý jarní výlet?

Starší komentáře

 • 1

  Barbora Grünwaldová (Photographyasmyhobby) , 25.02.2014 (19:17),

  Ještě nebyli, ale máme to s mužem v plánu, jen takový krátký výlet bez dětí. Teď jsi mě akorát jen víc nalákala. Díky!

 • 2

  Honza , 26.02.2014 (12:38),

  Katko mrkni na tohle video, je tam krásně ukázané co ještě zbývá na Sagrada Família dostavět: http://www.youtube.com/watch?v=RcDmloG3tXU Mají před sebou ještě pořádný kus práce :)

 • 3

  Katka Horáková , 26.02.2014 (13:41),

  Reaguje na 2Honzo, díky za odkaz na super video. No musím se přiznat, že současná "in progress" podoba Sagrady nás moc nenadchla. Základy na tu velkou věž vypadají, jako kdyby doprostřed kostela postavili chladící věž pro atomovku. Při mé první návštěvě Barcelony v roce 1992 sice byl kostel také částečně pod lešením, ale dojem z něj byl o hodně lepší. Tak jsem zvědavá na finální podobu v roce 2026 :)

 • 4

  Katka Horáková , 26.02.2014 (13:42),

  Reaguje na 1Rozhodně stojí za podniknutí. A bez dětí se dají prozkoumávat i další věci, noční život atp.

 • 5

  Michal Horák , 26.02.2014 (13:55),

  Reaguje na 2Bohužel to co se na Sagrada Família postavilo v posledních letech vypadá jako betonový bunkr. Gaudí se musí obracet v hrobě. Snad na ten beton dají ještě nějakou finální povrchovou úpravu.

 • 6

  Radka , 26.02.2014 (16:21),

  Jééé, v Barceloně jsme byly před na svatební cestě. Bohužel ten týden strašně rychle utekl a vše jsme nestihli prohlédnout. Chtělo by to aspoň ještě týden, tak snad na výročí svatby :D

 • 7

  Thea , 26.02.2014 (22:04),

  Barcelonu miluju. Zila jsem tam rok a zrovna jsem se vratila z dalsi tydeni navstevy. Konecne jsem videla Sagradu zevnitr, na Pedreru se chystam priste (nojo, jsem ostuda, rok tam jsem a jsem lina si vystat ty fronty :) kouknete se u nas na stripky Barcelony taky (http://mintyfinty.cz/) a kdybyste chteli par tajnych tipu od skoro-lokala, tak tady http://theainbarcelona.blogspot.cz/2013/08/a-week-in-barcelona.html. Vsechny cesty nevedou do Rima, ale do Barcelony :)

 • 8

  Thea , 26.02.2014 (22:05),

  Reaguje na 5Michale, to jsou pouze zaklady, kazdy betonovy usek je hned pokryty zdobenou vrstvou. Asi jste videl Barcelonu ve spatnou chvili :)

 • 9

  Aneris , 04.03.2014 (20:49),

  Barcelonu miluju. Byla jsem tam dvakrát a určitě se tam chci ještě podívat. Byli jste ubytovaní nedaleko Sagrady? Tak to závidím!

 • 10

  Katka Horáková , 07.03.2014 (18:36),

  Reaguje na 9Ano, měli jsme apartmán v Sensation Apartments - blok sousedící se Sagradou, kolem níž jsme chodili každý den několikrát, při každém vlezu a výlezu z metra.

5% sleva pro vás!

Newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte 5% slevu.

Odebírat newsletter

Zavřít